Regulatorji SCC so namenjeni regulaciji konstantne temperature dovoda ali povratka. Uporabljajo se za regulacijo povratne temperature pri kotlih na trdo kurivo in za enostopenjsko ali dvostopenjsko polnjenje zalogovnika toplote.

Izvedbe regulatorjev:

Čarovnik za zagon

Korak 1

Korak 2

Regulator SCC je opremljen s čarovnikom za zagon, ki vas v 2 korakih vodi skozi začetno nastavitev regulatorja.
Korak 1: izbira jezika.
Korak 2: izbira hidravlične sheme.

Merjenje pridobljene energije

Prikaz po dnevih

Prikaz po mesecih

Prikaz po letih

Kadar za ogrevanje sanitarne vode uporabljamo tudi solarni sistem, nas zanima podatek, koliko energije za ogrevanje smo pridobili s pomočjo solarnega sistema.
Regulatorji SCC omogočajo informativno in natančno merjenje pridobljene solarne energije ter prikaz podatkov v tedenskem, mesečnem in letnem grafikonu.
– Za informativno merjenje pridobljene solarne energije je treba v nastavitve regulatorja vnesti največji odčitani pretok medija iz mehanskega merilnika.
– Za natančno merjenje pridobljene solarne energije je treba v solarni sistem vgraditi merilnik pretoka z impulznim generatorjem ali merilnik pretoka Vortex (VFS).

Tipična hidravlična vezava

Kotel na trdo kurivo, zalogovnik toplote, regulacija konstantne temperature povratka, dvo stopenjsko polnjenje.
Primer: hidravlična vezava 292.

SCC30SCC40
UPORABA
Za regulacijo povratne temperature kotlov na trdo kurivo  
Polnjenje zalogovnikov  
Vodenje peletnega ali kombiniranega kotla  
TEHNIČNE KARAKTERISTIKE
Število prednastavljenih hidravličnih shem26
Število zalogovnikov12
Število mehanskih relejev24
Število elektronskih relejev22
Število vhodov za temperaturna tipala77
Dodatni tipalo za merjenje temperature vira  
Možnost reguliranja mešalnega ventila glede na temperaturo cevovoda in vira  
Možnost reguliranja črpalke glede na temperaturo cevovoda in vira  
Merjenje pridobljene energije (kW/h)  
Možnost merjenja pretoka z impulznim merilnikom (l/min)  
Možnost prostega programiranja1 izhoddo 3 izhodi
ODDALJENI DOSTOP
Možnost USB povezave z osebnim računalnikom